Ochrona przed wilgocią

W budynkach wzniesionych przez Dream Art Home w technologii litego drewna MHM znaczące korzyści dla samopoczucia i zdrowia użytkowników wynikają z samoregulującego się klimatu pomieszczeń. W naszych domach ściany i stropy oddychają, mają paroprzepuszczalną konstrukcję, dzięki czemu mogą wchłaniać, magazynować i zwracać wilgoć w formie pary. Będące poważnym zagrożeniem dla zdrowia użytkowników ryzyko pleśni jest eliminowane już na etapie stanu surowego budynku poprzez zastosowanie suchych systemów konstrukcyjnych o niskim oporze dyfuzyjnym.

Ściany MHM z litego drewna:

– zdolne są do dyfuzji, redukują parę wodną z wnętrza, wartość oporu dyfuzyjnego µ = około 65,
– regulują wilgotność powietrza wewnątrz budynku,
– należy zastosować izolację termiczną by uniknąć punktu rosy w przegrodach wg obliczeń cieplno-wilgotnościowych obliczenie zgodnie z EN ISO 13788 – w przypadku budynku mieszkalnego dla ścian 20,5 już od 10cm wełny o λ = 0.039 W/(m*K) (analiza graficzna rysunek powyżej),
– w budynku stosuje się izolacje budowlane analogicznie jak to ma miejsce w technologiach murowanych, m.in. w rejonie fundamentu i przyziemia, stropodachów, itd.
– pomieszczenia mokre należy zabezpieczyć przed wilgocią typowo jak w każdym współczesnym budynku, z użyciem np. folii w płynie.